CITROËN ZNOVUOBJAVUJE KOMPAKTNÝ HATCHBACK

Citroën pokračuje v roku 2020 vo svojej elektrickej ofenzíve s vozidlami Nová ë-C4 – 100% ëlectric a Nová C4, ktoré predstavujú: novú dizajnovú etapu značky Citroën, mimoriadny komfort na palube a možnosť voľby pohonu: 100% elektrický, benzínový alebo naftový pohon.

Nová ë-C4 – 100% ëlectric a Nová C4 sú dôstojnými pokračovateľkami 92-ročného vývoja kompaktných hatchbackov značky Citroën. Od roku 1928 sa vystriedalo 10 generácií hatchbackov, ktorých sa predalo 12,5 milióna kusov.

 

DIZAJN

VÝRAZNÝ ŠTÝL, JEDINEČNÁ IDENTITA

C4-Design

Nový Citroën C4 sa presadzuje svojou odlišnosťou spojením:

 • elegancie, plynulých línií a dynamiky kompaktného hatchbacku: aerodnymická silueta, jemné línie a identifikačné grafické prvky, nový svetelný podpis vpredu a vzadu,
 • sily a výrazného charakteru SUV: veľké kolesá, výrazné a svalnaté línie.

 

 • PREDNÁ STRANA

 • PROFIL

 • ZADNÁ STRANA

 • PERSONALIZÁCIA

C4-Design-Soufflerie

INOVATÍVNA PREDNÁ STRANA

Citroën C4 má energický a rozhodný postoj :

Vysoko posadená kapota, predná strana preberajúca nové estetické princípy značky Citroën: svetelný podpis v tvare písmena V so svetlometmi rozdelenými do dvoch úrovní a chrómované dvojité šípy, ktoré sú pretiahnuté po celej šírke vozidla.

V tomto jedinečnom vyhotovení vyniká technológia Citroën 100% LED Vision na denných svetlách, svetlometoch a hmlových svetlometoch.

 

ODPRUŽENIE CITROËN S PROGRESÍVNYMI HYDRAULICKÝMI DORAZMI®

EC4-CAC

Nový Citroën C4 je vybavený odpružením s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, ktoré poskytujú dokonalý komfort a pocit jazdy na lietajúcom koberci, v prospech pohody na palube, dynamiky a pohodlnej jazdy.

Princíp jeho fungovania je jednoduchý. V odpružení s progresívnymi hydraulickými dorazmi® sa pridávajú dva hydraulické dorazy z jednej a z druhej strany: jeden na rozpínanie a jeden na stlačenie. Odpruženie tak pracuje v dvoch fázach podľa potrieb zaťaženia:

 • V prípade miernych stlačení a rozpínaní riadi pružina a tlmič spoločne vertikálne pohyby bez toho, aby sa museli zapojiť aj hydraulické dorazy. Vytvára to dojem, že vozidlo doslova letí nad nerovnosťami vozovky: pocit „lietajúceho koberca“.
 • V prípade väčších stlačení a rozpínaní sa k pružine a tlmiču pridávajú aj hydraulické dorazy, ktoré postupne spomaľujú pohyb, takže na konci nedôjde k prudkému zastaveniu. Hydraulický doraz absorbuje a rozptyľuje nahromadenú energiu. Vďaka tomu nedôjde k odrazu a cestujúci sú dokonale izolovaní od vozovky.

 

UŽITOČNÉ A DÔMYSELNÉ ODKLADACIE PRIESTORY

 

V novom Citroëne C4 je cieľom spríjemniť cestovanie vďaka veľkorysým objemom, praktickým odkladacím priestorom a ich vynaliezavému rozmiestneniu.

 

 • SMART PAD SUPPORT®

 • STREDOVÁ KONZOLA

 • ZADNÉ ODKLADACIE PRIESTORY

 • BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Exkluzívny vysúvací systém držiaka Smart Pad Support® Citroën

EXKLUZÍVNY VYSÚVACÍ SYSTÉM DRŽIAKA SMART PAD SUPPORT® CITROËN

Nový Citroën C4 ponúka jedinečné priehradky a výbavu pre spolujazdca na prednom sedadle:

Smart Pad Support® Citroën je dômyselný vysúvací systém držiaka, priamo zabudovaný do palubnej dosky, na ktorý možno bezpečne pripevniť digitálny tablet všetkých značiek, aby spolujazdec mohol využiť jeho obsah.

Posuvná zásuvka, umiestnená pred spolujazcom vpredu, slúži najmä na uloženie tabletu.

 

KONEKTIVITA

EC4-C4-Connectivity

Nový Citroën  C4 ponúka to najlepšie z konektivity :

 • Dotykový 10’’ displej s hlasovým ovládaním umožňujúci nastavenie parametrov vozidla, prístup k systému multimédií, ale aj k telefónu, klimatizácii a navigácii,
 • Connect Play, s funkciou Mirror Screen kompatibilnou s Android Auto et Apple CarPlay,
 • Bezdrôtová nabíjačka na smartfón,
 • Connect Assist, bezplatná služba lokalizovaných núdzových a asistenčných volaní, bez predplatného, dostupná 24 hodín denne a 7 dní v týždni,
 • Connect Nav, navigačný 3D systém najnovšej generácie,
 • ConnectedCAM Citroën®:  tretie vozidlo Citröen vybavené týmto kamerovým systémom po vozidle Citroën C3 a Citroën C5 Aircross.

 

CITROËN CONNECT PLAY

CITROËN CONNECT PLAY

C4-Connect-Play

Technológia Mirror Screen kompatibilná s Apple CarPlay™ a Android Auto umožňuje pripojiť mobil a mať prístup k aplikáciám mobilu prostredníctvom dotykového displeja vo vozidle. Vodič tak ľahko nájde svoj multimediálny obsah z mobilu a môže priamo a ľahko ovládať svoj smartfón a jeho aplikácie z dotykového displeja vozidla.

CITROËN CONNECT NAV

C4-Connect-Nav

Dotykový 10” displej umožňuje ovládať všetky funkcie multimediálneho systému, telefón a navigáciu.
Navigačný 3D systém Citroën Connect Nav s hlasovým ovládaním vás informuje na dotykovom displeji a na farebnom head-up displeji o trase.

CITROËN CONNECT ASSIST

C4-Connect-Box

Connect Assist je služba núdzového a asistenčného volania s lokalizáciou vozidla. V prípade nehody alebo akejkoľvek inej udalosti vyžadujúcej rýchly zásah, zaistí vyslanie príslušných zložiek záchranného systému, a to buď automaticky, alebo stlačením tlačidla „SOS“. Táto služba je k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni a nevyžaduje žiadne predplatné.

 

TECHNOLÓGIE

C4-Tableau de Bord

 

20 ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV NA PODPORU RIADENIA

Nový Citroën C4 ponúka 20 technológií asistenčných systémov riadenia, ktoré zvyšujú bezpečnosť, komfort a pohodu na palube, aby uľahčil vaše každodenné cestovanie a aby vám pomáhal a zaistil bezpečnosť vašich jázd.

 

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

C4-Affichage Tete Haute Couleur

Farebný head-up displej je zariadenie, ktoré premieta základé informácie o riadení na priesvitnú lištu v priamom zornom poli vodiča.

HIGHWAY DRIVER ASSIST

C4-Highway-Driver-Assist

HighWay Driver Assist kombinuje systém adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a aktívneho systému varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, kedy vozidlo preberá kontrolu nad rýchlosťou alebo dráhou vozidla. Vodič tak môže čiastočne predať riadenie vozidlu, pričom jeho povinnosťou je aj naďalej sledovať premávku na vozovke s rukami na volante a správať sa v súlade s platnou legislatívou. Riadenie vozidla môže kedykoľvek prevziať brzdením alebo ovládaním volantu.

PARK ASSIST

C4-Cam-Recul

Park Assist vám pomôže nájsť vhodné parkovacie miesto podľa rozmerov vášho vozidla a  po lokalizácii vhodného miesta automaticky riadi vozidlo na pozdĺžne alebo priečne parkovacie miesto. Vám ostáva len pridať plyn alebo pribrzdiť.

 

100 % ELEKTRICKÝ, BENZÍNOVÝ ALEBO NAFTOVÝ POHON

EC4-Home-Blue

Citroën ë-C4 – 100 % ëlectric vám zaručí tichú a ľahkú jazdu s elektrickým pohonom, ktorá je dynamická a zároveň pokojná:

 • Motor 100 kW / 136 k,
 • Okamžite dostupný krútiaci moment 260 Nm,
 • Rýchle nabitie na 80 % kapacity batérie za 30 minút* s dojazdom 350 km,
 • Na 50 kW batériu sa vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160 000 km na 70 % jej kapacity.

* Nabitie cez verejnú nabíjaciu stanicu 100 kW.

C4-Design-Face-Av

Citroën C4 ponúka benzínové alebo naftové motorizácie novej generácie Euro 6d:

 • Plynulá jazda a účinné riadenie,
 • Voľba výkonu benzínového motora od 100 k do 155 k,
 • Voľba výkonu naftového motora od 110 k do 130 k.

 

553x317-C4-BVA-EAT8

8-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA EAT8

8-stupňová automatická prevodovka EAT8 získala nový ovládač. Ponúka 3 polohy (R, N a D) pre ľahkú voľbu medzi spiatočkou, neutrálom a jazdou dopredu, a 2 tlačidlá:

P na aktiváciu Parkovacieho režimu,
M na aktiváciu Manuálneho režimu pri verziách s benzínovým alebo naftovým motorom,
alebo B na aktiváciu Brake režimu pri elektrickej verzii.

KONTAKT:

Dušan Cymorek: 0918 969 668, poslať e-mail

Zuzana Ježíková: 0918 969 006, poslať e-mail

Ivan Varady: 0918 969 667, poslať e-mail


Uvedené ceny sú s DPH. Obrázky vozidiel sú ilustračné. Viac informácií u našich predajcov.