TECHNOLÓGIA PLUG-IN HYBRID

UŽ ČOSKORO

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid je našim prvým dobíjateľným hybridným modelom. Predstavuje prvú fázu našej ofenzívy „Low Emission Vehicles“, ktorá vyústi v elektrifikáciu 100 % modelovej rady od roku 2025. SUV Citroën C5 Aircross Hybrid spája všetky výhody 100 % elektrického režimu jazdy v každodennej premávke a viacúčelovosť a dojazd svojho spaľovacieho motora na väčšie vzdialenosti.

DOJAZD

UĽAHČENÉ DOBÍJANIE

V prípade klasickej elektrickej zásuvky sa batéria dobije za noc (za 4 až 7 hodín v závislosti od typu zásuvky). Ak vlastníte Wall Box 32A, dobíjanie batérie trvá menej ako 2 hodiny. Dobíjanie možno naprogramovať, nastaviť ho na určitý časový úsek a využívať tak výhodné tarify (počas hodín slabej prevádzky – mimo špičky). Toto naprogramovanie vykonáte na dotykovom displeji v kabíne alebo prostredníctvom vášho smartfónu v aplikácii MyCitroën.

MOTORIZÁCIE

EKOLOGICKY ZODPOVEDNÉ MOTORY A NOVÁ 8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA

8-stupňová automatická prevodovka EAT8 takisto prešla vývojovými zmenami  optimalizáciou radenia rýchlostných stupňov a pridaním režimu brzdenia, ktorý umožňuje dobiť batérie pri uvoľnení brzdového pedála.

DIZAJN

ŠPECIFICKÉ ESTETICKÉ DETAILY

Citroën C5 Aircross Hybrid si zachováva výkonnú, robustnú a energickú osobnosť: pravé SUV s výrazným charakterom. Možno pridať  bodové zvýraznenie niektorých exteriérových prvkov modrou anodizovanou farbou (na orámovaní prvkov v prednom nárazníku a v Airbump®) typické pre hybridnú verziu. K tomu ešte patria štylistické logá  „H“  na dvoch predných blatníkoch ako aj monogram „Hybrid“.

C5AH

C5_aircross_hybrid

INTUITÍVNE ROZHRANIA

V kabíne štedrých objemov je SUV C5 Aircross Hybrid vybavený špecifickými rozhraniami:
– 12,3-palcový nastaviteľný digitálny združený prístroj, ktorý zobrazuje všetky  informácie charakteristické pre hybridné vozidlo: indikátor výkonu, dojazd vozidla v elektrickom a v benzínovom režime, čas nabíjania, rýchlosť nabíjania alebo jazdné režimy,
– 8-palcový dotykový displej umožňujúci prístup k jazdným informáciám ako je riadenie toku energie alebo štatistiky spotreby,
– volič na výber jazdného režimu: ELECTRIC, HYBRID alebo SPORT,
– elektrochromatické vnútorné spätné zrkadlo bez rámu s ukazovateľom jazdy v elektrickom režime: pri jazde na 100 % elektrický režim sa rozsvieti Cyan LED-ka.

Ë-KOMFORT

REFERENCIA V OBLASTI KOMFORTU

SUV C5 Aircross Hybrid, ktoré je už referenciou z hľadiska komfortu, vylepšuje program Citroën Advanced Comfort ® o výhody, ktoré poskytuje elektrická motorizácia: tichá jazda, plynulá jazda bez nárazov, okamžité výkony a emisie CO2  39g.
SUV C5 Aircross Hybrid si samozrejme zachoval pruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, ktoré umožňujú odfiltrovávať a pohlcovať všetky prekážky a nerovnosti vozovky  a vytvárajú pocit, akoby sa vozidlo nad nerovnosťami vozovky iba vznášalo, pričom zaručujú mimoriadnu stabilitu a dynamiku. Vhľadom na špecifickosť hybridného modelu je nové SUV C5 Aircross Hybrid vybavené zadnou viacramennou nápravou, ktorá zaručuje výborné vyváženie.
* Odhadované údaje, udávané informatívne a za podmienky získania prebiehajúcej homologizácie WLTP. V procese homologizácie.

Sedadlá Advanced Comfort

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid je vybavené sedadlami so širokými sedákmi a operadlami. Spojenie peny s vysokou hustotou uprostred sedadla a štrukturovanej peny hrúbky 15 mm na povrchu zaručuje komfort, mäkkosť a dobré držanie tela na každodenných cestách. Predné sedadlá môžu byť okrem vyhrievania vyabevené viacbodovým masážnym systémom.

Najmodulovateľnejšie SUV vo svojej generácii

Silnou stránkou SUV C5 Aircross Hybrid ostáva jeho výborná modulovateľnosť so svojimi tromi samostatnými sedadlami vzadu, ktoré možno posúvať v rozsahu 150 mm, sklápať ich do 5 rôznych polôh a zasúvať a vytvoriť tak úplne rovnú podlahu. Vozidlo poskytuje 33 litrov vnútorných odkladacích priestorov a objem batožinového priestoru od 460 do 600 litrov.

 

 ODPORÚČAME:

Obzeráte sa po novom aute? Spýtajte sa predajcov na zvýhodnenú ponuku alebo aktuálnu akciu:

Dušan Cymorek: 0918 969 668poslať e-mail

Zuzana Ježíková: 0918 969 006poslať e-mail

Ivan Varady: 0918 969 667poslať e-mail


Odhadované údaje 

Zdroj: Citroen.sk